Odmítnout vše můžete zde.

Jsme zvědaví


Naše krů
Naše krů

 

Na počátku bylo světlo... Někde možná, ale ne tak v jedné zátoce, která se jmenuje Monk Bay. Tam daleko a ještě dál od pradávna hodně prší a místním obyvatelům chybí sluneční světlo. Jednoho takového deštivého dne, zrovna když zátoku osvětlovaly blesky, se vyklubalo malé kačátko, které dostalo jméno Caneton. Dlouho se snažilo ve své domovině najít samo sebe a kousek štěstí, ale protože se nedařilo, rozhodlo se vydat na odvážnou cestu světem.

 

A jak tak šlo a hledalo co mu chybí, narazilo na šnečka Henryho. Henry je Canetonův pravý opak - co nemá v rychlosti, to dohání na svém optimistickém přístupu k životu. Když se tak pod oblohou plnou hvězd bavili o svých osudech, přišel se spásným nápadem, že by mohli začít dělat radost ostatním bytostem. A tak je čekala další cesta, během které dávali dokupy svůj plán. 

 

Netrvalo to dlouho a seznámili se s mladou vílou Agnes. Potkali ji zrovna ve chvíli, kdy běhala se svým fotoaparátem po louce, kolem které procházeli. Jako obvykle si svého okolí moc nevšímala, víc ji zajímali motýli sedící na bodlácích. Na první pohled by se mohlo zdát, že je Agnes nafrněná. Ve skutečnosti je to ale tím, že má introvertní povahu a od ostatních si drží odstup. Její ponoření do práce ovšem Caneton a Henryho zaujalo a tak ji oslovili. Chvíli se zdráhala vybavovat se s cizími, ale díky vtipálkovi Henrymu pookřála a poslechla si celý jejich příběh a na nabídnutou spolupráci nakonec váhavě kývla.

 

To už jejich první část cesty směřovala ke konci. Na okraji jedné malé vesnice si pronajali skromný domek a začali pracovat na svém Obchůdku. Stále to nebylo ono, něco tomu chybělo, i když cítili, že se ubírají správným směrem. 

 

Situace se naštěstí velmi brzy vyřešila. Agnes časně z rána vyběhla do nedalekého lesa, že pořídí nové snímky. U jednoho pařezu spal anděl. Hlasitě chrápal a byl z něj cítit líh. Nejdřív se ho lekla a chtěla co nejdřív odejít, ale zaujalo ji, že v ruce svírá trs čtyřslístků. A jak si ho tak zvědavě prohlížela, anděl otevřel oči a představil se jí. Herrko. A i když naše madam nemá ve zvyku se vybavovat s cizími muži, natož s opilci, bylo jí Herrka tak líto, že ho pozvala domů, kde mu udělala snídani a uvařila kávu. U té jí pak vyprávěl, co ho sem přivedlo.

 

Herrko - neupravený zhýralý anděl nebyl v nebi schopen dodržovat žádné řády a zákony, takže byl poslán na Zem, aby své hříchy odčinil tím, že bude bytostem přinášet dobro. Ačkoli je nezodpovědný bohém, má dobrosrdečnou povahu a svůj úkol se rozhodl plnit tak, že začal rozdávat kouzelné čtyřlístky pro štěstí. Agnes jeho vyprávění zaujalo, hned si pomyslela, že by to byl dobrý parťák do jejich Dílny. A, i když si to nechtěla přiznat, něčím se jí moc líbil. Slovo dalo slovo a tak jednoho srpnového dne vznikla Veselá Dílna, jak ji pojmenoval Henry. 

 

V době, kdy jsme usilovně pracovali na tomto internetovém Obchůdku, měla naše krů tedy 4 členy: Naše kápo Caneton, který se stará o celý chod Dílny, přichází s novými nápady, trpělivě zalévá pryskyřicí vše, co mu přineseme a celkově dohlíží na to, aby vše klapalo jak má. Je to morous, ale musíme uznat, že mu to pálí. Agnes pak kromě lítání po lukách a hájích hotové výrobky fotí. Herrko k naší radosti pije mnohem méně, prý ty kocoviny už nejsou co bývaly, ale čtyřlístky stále nosí v nůši, údajně rostou jako vzteklý. Opravdu nechápeme, jak to dělá. Do nebe se mu zpátky nechce, myslíme si, že má s Agnes minimálně nějaké mechtle. No a náš Henry. Hnací motor celé naší party, nekonečný optimista. Krom toho, že kdykoli nemáme zrovna dobrý den, neváhá a zazpívá nám píseň proti trudomyslnosti, má na starost všechny naše sociální sítě. 

 

A ačkoli jsme trochu konzervativní a především není lehké s našimi rozdílnými povahami sdílet jeden barák, natož pak život, stalo se to, že se k nám přidal člen číslo pět! A to bylo tak... Značná část příprav probíhala venku, abychom před zimou ještě načerpali dostatek vitaminu dé. Není to tak dávno, co jsme si začali všímat, že naše počínání pozoruje jeden holub. Nejprve nesměle pokukoval, až ho Henry s Herrkem přizvali ke stolu a klábosili spolu až do pozdních večerních hodin. Emil je zcestovalý sympaťák, který se v trasách vyzná. A protože máme plné ruce práce s výrobou, rozhodli jsme mu nabídnout důležitý post, na který zavrkal. Takže veškerou písemnou komunikaci si bere do svého zobáčku a balíky pod křídla. 

 

Na celém projektu pracujeme už přes 3 roky a dnes - 10. 10. 2020 jsme se rozhodli, že je pravý čas pustit ten náš Obchůdek do virtuálního světa. Děkujeme za podporu a těšíme se na všechny bytosti, které sobě nebo svým blízkým přinesou radost prostřednictvím našich šperků a doplňků.

 

Caneton + Henry + Agnes + Herrko + Emil


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ